Leaf Nismo Concept 1

Każdy kto miał styczność z modelem Leaf wie że nie grzeszył on emocjami. Sporo zmieniło się po wejściu na rynek nie dawno powstałej drugiej generacji. Tymczasem inżynierowi ze sportowego działu Nissan Motorsport postanowili pokazać jak ma wyglądać przyszłość HotHatch’y. Przedstawiają nam Nissana Leaf Nismo!Leaf Nismo Concept 5

Elektryczny hatchback w tym wydaniu zwraca na siebie uwagę biało-czarnym nadwoziem z charakterystycznymi dla Nismo czerwonymi listwami. Ponadto na bardziej dynamiczny wygląd samochodu składają się: nowe zderzaki, grill, pakiet spoilerów oraz większe obręcze kół w specjalnym wzorze.

Wnętrza Leafa Nismo utrzymane jest w czarnym kolorze, wyróżniono jedynie kilka czerwonych akcentów. Znajdziemy je na obramowaniach Leaf Nismo Concept Interiorotworów klimatyzacji, przeszyciach foteli i boczków drzwi oraz na sportowej kierownicy.

Inżynierowie Nismo usztywnili i obniżyli zawieszenie sportowego „Listka” oraz zwiększyli osiągi elektrycznego napędu. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnych danych na ten temat.

Standardowy Nissan Leaf drugiej generacji napędzany jest 150-konnym silnikiem elektrycznym i jego 40kWh akumulatory pozwalają mu przejechać nawet 378 km po pełnym naładowaniu. Ciekawe ile więcej dostanie wersja Nismo. Co gorsze czy w ogóle wejdzie kiedyś do produkcji?

Fot. Nissan Press

2 thoughts to “Nissan Leaf Nismo, materiał na HotHatch’a przyszłości?

  • Wojtek

    Wyglądem sprawia wrażenie mocnego zawodnika, oby kryły się za tym też jakieś dobre osiągi..

    Odpowiedz
  • Marcin

    Wreszcie producenci zaczynają jakoś sensownie stylizować te samochody elektryczne.. Nie wiem jak można jeździć Priusem, ludzie palcami wytykają to auto..

    Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *