147'mka od Petrolhead Girl

Żebyście lepiej zrozumieli sytuację w ramach wprowadzenia powiem że na ForzaItalia 2016 na dworze Many odbyła się skromna inauguracja otwarcia naszego sklepu. Przez skromną mam na myśli brak stoiska, ale mieliśmy trochę materiałów ForzaItalia 2016reklamowych oraz towar w naszej 147’mce, na pewno sporo zawdzięczamy Kubie i Forzy 16′ bo nasza firma wystrzeliła już od startu. Sporo rozdanych ulotek, naklejek oraz nawiązanych rozmów przyczyniły się do szybszego rozchodzenia wiedzy o naszym istnieniu. Ale kończąc ten wstęp powiem że było naprawdę bellissimo! Mnogość pięknych włoskich aut, klimatyczna oprawa muzyczna i co najważniejsze ogromna ilość ludzi którzy przybyli tam by podziwiać, poznać i cieszyć się tą włoską, nie tylko motoryzacją, ale też atmosferą..

ForzaItalia 2017

Tegoroczna edycja odbyła się w pałacu w Smoszewie. Droga dojazdowa poza ostatnim fragmentem była bardzo w porządku, nawet tak zglebione i utwardzone auto jak nasza 147 dało radę dojechać więc luz. Żeby było ciekawiej Nasze stoisko na Forzy 2017dodam że w tym roku byliśmy dużo lepiej przygotowani m.in w profesjonalny namiot, flagi oraz leżaki promocyjne. Jakby tego było mało przyjechaliśmy nie jednym a dwoma autami! Bo cały ten stuff w życiu by się nie zmieścił do małego hatchbacka. Na miejscu pojawiliśmy się 147 oraz Fiatem 500L Trekking w pięknym kolorze Cappuccino. 500L Trekking na ForzyJako że mamy w tym roku 60cio lecie Fiata 500 nasza L’ka wpasowała się we włoskie towarzystwo idealnie. Żeby nie było za różowo to wyjątkowo impreza odbyła się przy mniej sprzyjających warunkach niż zwykle bo właściwie cały czas padał deszcz, raz mocniej raz lżej ale właściwie bez przerwy coś tam kropiło. Gdyby nie namiot to nie wiem jak byśmy dali radę. Ku naszemu zaskoczeniu aut w strefie VIP/Klasyków nie brakowało a na parkingu dla gości z włoskimi pojazdami był najzwyczajniej tłok! Od dużej ilości Fiatów i Abartów przez Alfa Romeo zarówno te nowe jak i te starsze, po Lancie a nawet Lamborghini i Ferrari. 147'mka od Petrolhead GirlMiałem w planie przejść się po terenie i zrobić sesję wszystkim tym perełkom jednak jak w zeszłym roku stała się rzecz niesamowita, do naszego stoiska przychodziły całe grupy osób. Trochę pogadać, coś się nauczyć oraz zakupić lub wziąć kontakt do zakupu późniejszego i de facto nie bardzo mogłem wychodzić zbyt daleko od stoiska..

Jedyny moment który udało mi się złapać to było tuż po wyruszeniu zawodników na rajd turystyczny, wprawdzie przez to brakowało aut na terenie ale cóż. Z małego zasobu czasowego nie robiłem sesji aparatem, zamiast tego zrobiłem dla was relacje na żywo na fanpage. Jeśli jeszcze jej nie widzieliście to polecam!

Jeśli chodzi o ewidentne perełki to na terenie pojawiły się m.in takie auta jak:

 • Ferrari Dino
 • Lamborghini Espada
 • Kilka sztuk Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
 • Alfa Romeo 156 GTA
 • Alfa Romeo 147 GTA
 • Abarth 595
 • Lancia Delta Integrale
 • Dużo Fiatów 500 zarówno klasycznych jak i tych współczesnych

Lamborghini EspadaPodczas podsumowania tej imprezy odbyło się również rozdanie nagród od organizatorów i sponsorów. Ten moment był przez nas również kręcony na żywo, także możecie sobie spokojnie obejrzeć kto i za co otrzymał wyróżnienia. Oczywiście jest również wersja papierowa wyników na stronie organizatora.

Alfa Romeo 156 GTA MichałaMy z naszej strony wyróżniliśmy najładniejsze i najbardziej dopieszczone, w naszej opinii, auto zlotu i zostało nim srebrne Alfa Romeo 156 GTA w sedanie. Poza pamiątkową tabliczką z wyróżnieniem laureat Michał otrzymał zestaw kosmetyków do pielęgnacji lakieru, felg oraz wnętrza.

Podsumowanie

ForzaItalia jest imprezą z niesamowitym klimatem i gromadzi naprawdę pozytywnie zakręconych na punkcie włoskiej motoryzacji. Nie dość że można zobaczyć wiele ciekawych i nietuzinkowych aut to przez muzykę i dodatkowe atrakcje, jak pyszna kawa, lody można poczuć się niemal jak we Włoszech. Z całą pewnością pogoda mogła wystraszyć kilku uczestników którzy wg. listy zapisów mieli się zjawić, ale cóż ich strata! Ogromny szacun dla Kuby i całej ekipy organizatorów i cóż widzimy się za rok na ForzaItalia 2018!

Grazie Mille
Autor zdjęcia: ForzaItalia

One thought to “ForzaItalia 2017 czyli spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji”

 • Maciek

  Dzięki wielkie za doradztwo w kwestii kosmetyków na miejscu 🙂

  Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *