W związku z tym że mam za sobą czynności mające na celu doczyszczenie i pielęgnacje elementów przedniego zderzaka, co widać po dwóch poprzednich wpisach. Czarne nielakierowane plastiki są zabezpieczone i odświeżone, dzięki czemu wyglądają jak nowe. Chromowane plastikowe listwy zostały wypolerowane na głęboki połysk i wyglądają adekwatnie do stanu czarnych plastików jednak powstała pewna obawa. Polerka jedynie czyści i nadaje blask aleWosk sonax twardy xtreme nie konserwuje ani nie zabezpiecza. Dlatego jako ostatni krok pielęgnacji tych elementów zabezpieczę listwy woskiem twardym którego używam do karoserii. Jest to wosk firmy Sonax z serii Xtreme. Może nie jest to produkt porównywalny z ekstra klasą detailingową ale naprawdę dobrze zdaje egzamin i jest wygodny i całkiem wydajny w użyciu. Cena nie zabija jak w przypadku innych wosków twardych i co miłe ma bardzo przyjemny zapach.

Więc przechodząc do rzeczy, potrzebne będą:

– Wosk twardy (W moim przypadku Sonax Xtreme Wosk Twardy)

– Gąbkę, aplikator do nakładania wosku twardego (Przy ww. wosku gąbka jest w zestawie)

– Ściereczka lub kilka ściereczek z mikrofibry

 

Aplikacja tego wosku jest dziecinnie prosta, potrzebne są jedynie chęci i trochę czasu. Lepiej się nie spieszyć by nie musieć potem czyścić zaschniętego wosku z zakamarków. Ważne! Zanim zaczniemy upewnijmy się że auto nie jest za gorące ponieważ to uniemożliwi nałożenie tego kosmetyku. Powierzchnia przed nałożeniem wosku powinna być bardzo dokładnie umyta i wysuszona, jeśli to konieczne również wypolerowana. Wszelkie elementy które nie powinny być pokryte woskiem powinno się zabezpieczyć taśmą malarską (papierową).  Gąbką lub aplikatorem nabieramy niewielką ilość wosku i wsmarowujemy kolistymi ruchami w powierzchnię nad którą pracujemy. Warto pracować etapami po jednym kawałku karoserii lub po jednym detalu jakiegoś mniejszego elementu. Po odczekaniu 1-5 minut wosk kolistymi ruchami polerujemy mikrofibrą na powierzchni na którą go nałożyliśmy aż do całkowitego wniknięcia. Wtedy z użyciem drugiej (czystej) ściereczki ponownie przecieramy kolistymi ruchami tak aby uzyskać idealny połysk.

To efekt końcowy moich prac nad scudetto i grillami od mojej Alfa Romeo 147, są w pełni gotowe do założenia na auto nawet na warunki zimowe 🙂

Scudetto po wosku sonax twardym

Grille dolne po wosku twardym sonax

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *