Dzisiejszego dnia, podczas załatwiania codziennych spraw, spotkała mnie niebywała przyjemność zapoznania się bliżej z pięknością pochodząca z Włoch. Niestety pogoda nie ułatwiała zadania, zdjęcia pod słońce nigdy nie wychodzą stąd tylko jedno nadawało się do umieszczenia..

360 Modena

Ferrari 360 Modena bo o niej mowa w 1999r. zajęło miejsce kultowego modelu F355 i produkowano je do 2005 w którym zastąpiono je modelem F430. Cóż można powiedzieć o tym aucie, ponad czasowa linia zaprojektowana przez studio Pininfarina, niezrównane jak na tamte czasy osiągi, niesamowity ryk V8 niedławionego katalizatorami.

Oto i serce tego wyścigowego bolidu. Podobnie jak w przypadku kilku innych modeli Ferrari nazwa modelu 360 odnosi się do pojemności 3.6 litrowe, wolnossące V8 o mocy 400 koni mechanicznych przenoszonych na tylną oś bez jakiejkolwiek kontroli trakcji budzi respekt. Widok tego silnika natomiast budzi pożądanie..

Silnik 360

Fanom motoryzacji z pewnością tego auta nie trzeba przedstawiać, było ikoną sportowych aut końca lat 90, niedoścignionym wzorem dla konkurencji i marzeniem wielu..

Piękny sportowy ryk V8 z Modeny
http://www.youtube.com/watch?v=9hwn9Srz1Yc
Epicki ryk V8! 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *